Пошук
  • Наталія Горбулевич

Перша консультативна сесія

Оновлено: 20 жовт. 2021
Життя - це рух, в якому немає перерв і зупинок. В ньому часто зустрічаються певні суперечності, труднощі, негаразди, які можуть стати причиною накопичення негативних емоцій. Якщо їх ігнорувати, з часом вони виплеснуться назовні.

Іноді людина відчуває, що вона безсила перед проблемою і потребує допомоги.

Це серйозні ситуації, які вимагають професійного підходу до їх вирішення.


За допомогою спеціально організованого процесу взаємодії людини, яка звернулась за допомогою, та психолога актуалізуються додаткові сили і можливості, які допомагають віднайти нові шляхи і засоби виходу із тяжкої життєвої ситуації.


Як будь-яка нова ситуація, перша зустріч з психологом може викликати відчуття схвильованості. А буває - лише записавшись на перший прийом, людина вже відчуває певне полегшення. Під час чи після першої зустрічі людина може відчувати найрізноманітніші емоції: сум, страх, радість, захоплення, збентеженість та інші, хай навіть суперечливі. Це пов'язано із тим, що головною є важлива та наболіла тема.

Важливо залишатись собою і повідомляти, якщо чогось не розумієте або відчуваєте себе дискомфортно.


Перша сесія є важливим елементом, який визначає подальшу взаємодію між клієнтом та психологом. В її процесі відбувається знайомство, обговорюється проблема, в зв'язку з якою необхідна психологічна допомога. Психолог вивчає запит клієнта, формується вектор подальшої спільної роботи. Це зустріч один на один із психологом, де Ви можете озвучити будь-які хвилюючі Вас запитання, отримати допомогу та ресурси для досягнення внутрішньої гармонії.


В сучасних реаліях, клієнт та психолог перебувають один навпроти одного, що дозволяє спілкуватись на рівних та підтримувати зоровий контакт. Консультативний процес проходить в сприятливій, комфортній та довірливій атмосфері, яка знімає зайву напругу, сприяє відвертості, невимушеності у спілкуванні, відкритості до взаємодії, забезпечує конфіденційність.


Успішність консультативного процесу залежить від професійної майстерності та особистісних якостей психолога, а також готовності клієнта до консолідації нового досвіду. Ключовою тут є активність клієнта стосовно розв’язання власних труднощів шляхом внутрішніх психологічних змін.


Змінити себе та своє життя - це робота клієнта. Від того наскільки Ви відкриті та готові до роботи, залежить результат - Ваш спокій, гармонія, прогрес.
114 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі