Пошук
  • Наталія Горбулевич

Як знайти свого психолога

Оновлено: 20 жовт. 2021

Психолог - як дзеркало, має відображати лише те, що йому показують. З.Фрейд

Різні запити вимагають різних до них підходів, методик та технік. Кожен психолог має власний, індивідуальний стиль роботи. Абсолютно нормально, що не кожен з цих стилів підійде саме Вам. Якщо вже на першій сесії Ви відчуєте, що вам комфортно, що психолог Вас розуміє і йому можна довіряти, то це послужить надійною основою для проходження всіх етапів спільної результативної роботи.


Ми живемо в неймовірний період. З однієї сторони ще ніколи можливість пізнання не була настільки безмежною, з іншої - ми губимось в величезній кількості суперечливої інформації. Це стосується і пошуку спеціаліста.


Пам'тайте, що немає універсальних психологів, кожен обирає декілька основних напрямів, в яких працює та допомагає клієнтам. Не соромтесь запитувати спеціаліста про його освіту та підвищення кваліфікації, підхід, який він застосовує на практиці, спеціалізацію, правила консультування.


Дуже важливою є наявність вищої освіти психолога, адже жодні курси типу "Стати психологом за 3 місяці" не забезпечують знань, які отримують за 4-6 років в процесі навчання у ВНЗ. Але й наявність лише освіти психолога не дає повних знань про практику і для цього потрібні спеціальні курси підвищення кваліфікації, семінари та особиста терапія. Спеціаліст, який постійно займається підвищенням свого професіоналізму, завжди в своєму арсеналі має більше інструментів для якісного та ефективного надання допомоги клієнту.


Хороший психолог - знає межі, де він компетентний, а де ні. Нечесно братись за сферу, в якій немає компетенції, це шкідливо і по відношенню до клієнта і до себе.


Психолог ніколи не дає порад і не розповідає як Вам слід жити. Якщо в кабінеті психолога ви почули фрази типу "Ви повинні зробити так і так" чи подібні поради - перед Вами непрофесіонал.


Будьте готові до того, що відшукати відгуки та рекомендації на психолога може бути проблемно. Це пов'язано з тим, що не всі готові виносити на загал відвідування такого делікатного спеціаліста, а також з правилом конфіденційності, котре містить певні обмеження в використанні відгуків клієнтів. Саме тому краще орієнтуватись на свої внутрішні відчуття від процесу спільної роботи.


Якщо Вас щось насторожує - доречно перепитати, уточнити, просити роз'яснень. Ніколи не буде лишнім отримати максимум інформації, де справа стосується Вашого комфорту. Хороший спеціаліст завжди піде на зустріч та забезпечить комфортну та безпечну взаємодію.
134 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі